Duben 2018

Globus (a Tesco)

30. dubna 2018 v 14:15 | Jamie |  Kde nakoupit
To jsem zase jednou trajdala po Praze a říkala si, že bych si mohla udělat radost. Ale kam zajít? Ve veganských fb skupinkách s se lidé zmiňovali o Globusu. Že je to teď veganský ráj. Inu, rozhodla jsem se tam vypravit. Nekecali. Takový regály veganskýho jídla u nás na "vesnici" nemáme. Nejvíce mě zaujaly zmrzliny. Už dlouho jsem hledala veganskou zmrzku, která nebude sorbet/ovocná dřeň. A světlo mrazáku mě osvítilo. Projela jsem pohledem výběr a vytáhla si stracciatellovou vegan zmrzku (pozn. byla následně snězená na posezení...jen mnou).
Další nájezd jsem udělala na chlazené výrobky. Tam jsem si vzala Goody-Foody řízek. Docela mi chutnal, ale kukuřízek u mě zatím vede ze všech "řízků". Ten jsem si tam také "ulovila", spolu s tofu-stripsama. Jako další jsem vzala vegan sýr od Tudlee a burger od Linda McCartney´s (na obalu je sice "vegetarian", ale zrovna tento je vhodný i pro vegany. Ale pozor při nákupu. Mají i vegetariánský, který je s mozzarellou). Tento nákup mě vyšel na nějakých 300 - 400 kč.
Jako další jsem se vydala do Tesca v Letňanech. Když jsem vstoupila, tak mě překvapila cena ovozel. Avokádo (které nemám na fotce) za 20,- (normálně ho kupuju za 36,-). Mango taktéž za dvacku a dračí ovoce za 40 kč. Byla jsem okouzlená. I Tesco, co se veganské nabídky týče na tom není zle. Koupila jsem si tam ještě jeden vegan sýr - Nature&Moi. Tenhle nákup mě stál něco přes 130 kč.
Domů jsem jela spokojená a s batohem plným jídla. A až se příště vydám do Prahy, tak se nedivte, až v nějakém Globusu nebude zmrzka. :)


Vegan bábovka

29. dubna 2018 v 20:00 | Jamie |  Recepty
,,...ahh, na jazyku se jí rozlila vláčná chuť bábovky. Oči se jí rozšířily překvapením, jak může být vegan bábovka tak dobrá? Znova se zahryzla do toho díla a vychutnávala ho do posledního drobečku."

Blue vegan pig shop

29. dubna 2018 v 12:00 | Jamie |  Restaurace
Blue vegan pig shop jsem poprvé navštívila 27.1.2018. Kamču s Markét sleduju na youtube a instagramu už hodně dlouho a nad jejich donutama slintám každý den. Ten den byla v Praze "Vegan party" a já byla v Praze už celkem brzo, tak jsem se rozhodla zajít do jejich krámku, který mají na Vinohradech, kousíček od tramvajové zastávky Krymská. Pro jistotu jsem si předem rezervovala dva donuty (jeden pro mě a jeden pro mojí sestru), když jsme ale vešly, myslela jsem si, že to vykoupím. V krámku bylo pár lidí a Kamča za pultem. Čišela z ní pozitiní energie. Nahlásila jsem svojí objednávku a požádala jestě o jeden. Zaplatily jsme a já se konečně zakousla do mého lotus donutu. Myslela jsem, že umřu blahem. Tak dobrej donut jsem ještě neměla. I moje sestra, která není veganka a kupuje si různé donuty, tak říkala, že lepší neměla. Takže fakt doporučuju :)


Můj přechod na rostlinnou stravu - část 2.

28. dubna 2018 v 23:01 | Jamie |  Veganství
Jak jsem psala v předchozím článku, po roce vegetariánství mi bylo skvěle. Postupem času jsem ale chtěla jít dál. Začala jsem tedy omezovat pečivo z obchodů. Doteď třeba nejím rohlíky. Housku si dám maximálně ve Forky´s , když si dám jejich burger, ale jinak to nejím. (Pozn. Pozor na rohlíky, v obchodech čtěte složení, některé obsahují vepřové sádlo). Jediné pečivo, co jím často, tak je domací kváskový chléb, co dělá moje maminka. Ten mám fakt ráda.
Mouky jsem se ale úplně nevzdala a využívám jí při pečení dobrot.
Po omezení lepku se mi velmi zlepšila pleť a celkově nejsem pocitově zatížená. Následoval tedy další a další rok. Bylo to většinou stejné. Jen jsem začala více vařit, péct atd. Po nějaké době jsem musela jít na endokrinologii, kde mi udělali i krevní testy. Bylo to ok, takový průmer. Rozhodla jsem se, že začnu zapojovat více tofu, sójy, mořdských řas atd. Po čase se mi opravdu zlepšily výsledky.
Loni na podzim, tj. 2017 jsem začala uvažovat nad mléčným průmyslem. Často mi bývalo zle, měla jsem střreví potíže, a tak jsem vysadila mlíko, sýry atd. (Táta má diagnostikovanou intoleranci na mléko, takže jsem si říkala, že bych to mohla mít po něm) a ono opravdu. Po vyškrtnutí mléka z jídelníčku jsem přestala mít problémy a vyřešily se tím moje dva problémy - odpor k mléčném průmyslu a zažívací potíže. S vajíčkama mám problém stále. Jídlo, ve kterém jsou si nekupuji, ale doma občas neodolám nad mámy koláčem, buchtou atd. Beru to ale tak, že ty vajíčka v tom jsou od našich slepiček, které mají obrovskou zahradu, na které si běhají a mají se krásně. Chodím se s nimi často mazlit. Máme i nemocnou slepičku, která se jmenuje Mia. Znamí říkali, ať jí hodíme do polívky, ale nikdo na to nemá srdce, je to náš mazel.

Tímto jsem ve dvou částech shrnula můj přechod na vegetariánství/veganství. Děkuji za přečtení.


Můj přechod na rostlinnou stravu - část 1.

27. dubna 2018 v 15:06 | Jamie |  Veganství
Vše to začalo na podzim (říjen) roku 2014. S našima jsme se vydali na farmu, protože kupovali maso jen z biochovů. On se šel zatím domlouvat s tím pánem a já se sestrou jsme šly do chlívku. Byla tam spousta malých jehňat. Mazlila se. Bylo to nádherné. Cestou domů jsem se rozbrečela. Že nebudu jíst to maso. Tím jsem se dostala na pozici, že jsem jedla jen kuře a rybu.
Po měsíci (listopad) jsem se s mámou jsem se vydala na nákup a ten den, když jsem procházela kolem masa, tak se mi udělalo hrozně zle. Přijely jsme domů a já si sedla k youtube a narazila na video Kdyby jatka měla skleněné stěny. Se slzami v očích jsem video vypla a řekla si:,,Odtěď nechci žádné maso." Šla jsem s tím za mámou. Nebyla vůbec nadšená, Bylo mi tehdy 14 let a ona se bála, že se mi může něco stát. Ale nakonec "povolila" a pomohla mi se studiem, co jíst, jak a co doplňovat a tím jsem se 27.11.2014 stala vegetariánkou.
První asi 3 měsíce jsem měla často chuť na maso. Kompenzovala jsem to sýrem, který jsem tou dobou jedla ve velkém. Po čase ale tyto chutě začaly ustupovat. V létě to pro mě bylo "těžké". Často jsme grilovali a táta má takovou specialitu - marinovaný kuřecí křídla/stehna. To jsem vždy měla ráda, ale odolala jsem a grilovala si svojí zeleninu. Bylo mi dobře.
Po roce vegetariánství jsem se citíla jinak. Nebyla jsem tak unavená a naučila jsem se vařit. Nevařila jsem tak často, ale třeba 1-2x týdně. Po tom roce jsem si i navykla a sama hledala podstatné informace.

Proč?

27. dubna 2018 v 14:41 | Jamie |  Proč?
Vítám vás na mém blogu.
Tato rubrika slouží pro všechna "Proč?" a jedním z dnešních "Proč?" je - Proč jsem založila tento blog?

Tento nápad mě napadl - jak jinak - v noci. Nemohla jsem usnout a přemýšlela nad vším možným, až mě napadlo právě tohle.
Odmalička hrozně ráda píšu. Píšu všemožné povídky, ale taky ráda předávám dál informace, ráda vařím a hlavě - miluji zvířata.
Tenhle blog je vlastně taková moje "výzva". Chtěla bych být co nejvíc aktivní a pomoc lidem si uvědomit, že i rostlinná strava je velmi zajímavá, výživná atd. Já se díky přechodu na rostlinnou stravu naučila vařit (více o mém přechodu na rostlinnou stravu v rubrice veganství).