Veganské sladkosti

6. května 2018 v 0:11 | Jamie |  Blog
Pro někoho veganství znamená i určitý životní styl - zdravý. Jenže to mně vydrží vždy jen nějaký čas, a pak zase "prasím". Holt jsou dny v měsíci, kdy potřebuju mít po ruce kýbl zmrzliny a tabulku čokolády. A myslím, že nejsem jediná. Proto jsem chtěla sepsat tenhle článek. Pro někoho je jedním z těch dní i pondělí - ehm, pro mě je to každé pondělí, vzhledem k tomu, že začínáme nultou hodinou z fyziky, která mi vůbec nejde - a proto tenhle článek vydávám v tenhle den, abyste si zpříjemnili odpoledne.


ČOKOLÁDA

Já byla odjakživa ujetá na čokoládu. Ještě před pár lety jsem sežrala tu 300 g milku naposezení. Jo, mňamka, já vím. Ale od doby, co jsem na veganství, tak ji jedou spíš hořký čokolády. A nejvíc zbožňuju tyhle dvě z DMka, které mají i označení vegan a jejich složení je kouzelný. Kakaová hmota*, surový třtinový cukr*, kakaové máslo* (*z biologického zemědělství).
A i cena je přijatelná. Jedna tahle čokoláda stojí 35,-OPLATKY/SUŠENKY/TYČINKY

Na tyhle dobroty jsem nebyla nikdy moc ujetá. Ale co mi opravdu zachutnalo, tak jsou raw tyčinky od značky Chimpanzee. A co mi opravdu zachutnalo, tak je tahle oplatka Zemanka. Opravdu moc mi připomíná tatranku.


BONBONY

Na bonbony jsem taky nikdy moc ujetá nebyla, ale od přechodu na veganství si moooc ráda nějaký koupím. Hodně u mě vedou vegan bonbony z Marks&Spencer. Mají jak vegan, tak i nevegan, ale ty vega - no mňam!
Pak také Katjes, které jsem prvně ochutnala loni v Rakousku. Tam je měli v každém DMku (a spoustu dalších vegan jídel). Koupila jsem si tehdy kyselé jednorožce a musím říct, že fakt mňamina.
A velmi nedávno (týden zpět) jsem v globusu objevila tyhle vegan karamelky. Musím říct, že jsou fakt dobrý, ale cena jednoho pytlíčku je hrozně vysoká (přes 80 kč).


ZMRZLINA

A to nejlepší nakonec. Poměrně dlouho jsem váhala, zda si koupit i veganský zmrzky a ve vysledku musím říct, že jsem udělala dobře. Naprosto jsem si zamilovala značku Valsoia. Opravdu, ti dělají skvělou zmrzku. Miluju jejich Stracciatellu. Velmi dobrý byly zmrzku, které byly v rámci vegan týdne v Lidlu. Měla jsem tu oříškovou a ovocou a nedokážu posoudit, která byla lepší. Ještě se chystám vyjet za hranice a konečně ochutnat vegan Ben&Jerry!

A co vy a vegan sladkosti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měli jste už vegan Ben&Jerry zmrzku?

Samozřejmě 0% (0)
Bohužel, ještě ne 0% (0)
Ne, a ani to nechci zkusit 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama