Červen 2018

Veggie parade 2018

28. června 2018 v 21:51 | Jamie |  Vegan akce
Výlet do Prahy jsem započala mandlovým latté, protože předchozí noc jsem prohýřela s výrobou letáčků na vegan akci, o které se určitě zmíním. Poté následovalo 2,5 hodinové bloudění po Praze.
Když konečně byly dvě hodiny, vydala jsem se na Václavák. V horní části už bylo dost lidí a já přišla akorát na zahájení. Pořadatelé měli malý proslov, a pak jsme se vydali po Václaváku s různými pokřiky. Celou cestu jsem se držela uprostřed průvodu. Byla jsem dojatá z toho, kolik generací tam bylo. Nejvíce mi vykouzliy úsměv dvě starší paní a malá holčička, kterou další den musely bolet hlasivky z toho, jak křičela. Celá akce byla pohodová. Na sestřih se můžete kouknout tady.

Zakončení průvodu bylo v mé milované Eternii. Je to takovej starší vysokej dům. Má svoje kouzlo. Ihned jsem vyběhla do horních pater, kde byly stánky s jídlem a já si koupila donuty od blue vegan pig shopu. Spokojená jsem pokoukla po ostatních a vydala se na dvůr, kde jsem si koupila fresh z manga s smaženej batátá - mňam! Během čekání se šíleně rozpršelo, ale to nám vegošům nevadilo - pro jídlo cokoliv. Pak jsem se už vydala do sklepů Eternie, kde byl hlavní program. Poslechla jsem si zajímavou přednášku Pavla Houdka, sportovní exhibici vegan sport clubu, a pak to, co mnoho z nás čekalo - koncert Presenta. Pár lidí se hned zezačátku vydalo do předních lajn pogovat a tancovat. I já se odvážila po asi dvou písničkách, a tak jsem to tam rozjeli. Atmosféra byla krásná!Díky za to!